Google Sesli arama seo teknikleri
Organik Seo » Blog » Seo » Google » Voice Search Seo » Google Sesli Arama Seo Teknikleri

Google Sesli Arama Seo Teknikleri

Kategori Voice Search Seo 1

Google Sesli Arama Seo Teknikleri; Google Sesli Arama veya diğer bir adıyla Google voice search [ Google voice search seo techniques ]

Google Gün geçtikçe kendini daha’da geliştirmektedir. Akıllı mobil cihazları kullanarak aramalar yapılmaktadır. Bu aramalar için web sitelerinizi daha kullanışlı ve daha çok ziyaretçi çekmek için düzenlemelisiniz. Aksi halde google sesli aramalarında web siteleriniz gösterilmeyecektir. Google sesli arama özelliği hızla büyümektedir.

Günümüzde ülkemizde pek çok kullanılmasa da yurt dışında özellikle Amerika’da çok kullanılmaktadır. Ülkemizde bilindiği üzere mobil kullanıcı kitlesi oldukça çok ve gün geçtikçe de dahada çoğalıyor. Kesinlikle önümüzdeki bir kaç yılda mobil cihazlardan sesli google aramaları oldukça çoğalacak. Bu gelimeler ile beraber google buna çok önem vermektedir. Sesli asistan hizmetleri artık mobil cihazların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Google Sesli arama seo teknikleri
Google Sesli arama seo teknikleri

 

Google Sesli arama seo teknikleri nedir?

Bu konu ile alakalı bir çok araştırma yapmamıza rağmen internette pek de yararlı bir bilgi bulacağınızı zannetmiyorum. Çünkü aramalarıma rağmen pek yararlı bilgiler paylaşılmamış. Bundan dolayı bu makaleyi sizlerle paylaşmayı uygun buluyorum. Gelecekte mobil cihazlar daha da önemli bir hal alacak ve google bunu şimdiden gördüğü için sesli arama asistanını gün geçtikçe geliştirmektedir. Böylece mobil cihaz kullanan kullanıcılar tek tuş ile internette aramak istediğini hemen arayabilecek. Hal böyle olunca web sayfalarımızın seo ayarlamalarını ve içeriklerini google sesli arama asistanına göre ayarlamalarımızı yapmalıyız. Böylece sesli aramalarda [Google voice search] web sayfalarımızı görebiliriz.

Google sesli arama seo
Google sesli arama seo

 

Mobil uyumlu Web Siteniz Google Sesli arama optimizasyonuna uygunmu?.

Böyle bir soru belkide ilke defa karşınıza çıkabilir.  Ama Google arama motoru gün geçtikçe daha çok gelişmekte ve bu gelişme hızla devam etmektedir. Günümüzün en ileri teknoloji alt yapısını kullanırken bir yandan yapay zeka teknolojisini en iyi kullanan bir yazılım ve etkileşim ekosistemidir.  Günümüzde akıllı telefonların gellişmesi ve hatta artık akıllı telefonlarda dahi yapay zekanın kullanılması google arama motorunu da bu ekosisteme geçmeye zorlamıştır. Böylece google sesli arama seo optimizasyonu bir web sayfası için olmazsa olmazlarından olmuştur.

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.