Mobil Uyumlu Web Siteleri
Organik Seo » Blog » Web Site Tasarımları » Mobil uyumlu web sitesi ve yararları

Mobil uyumlu web sitesi ve yararları

Mobil uyumlu web sitesi; Mobil Uyumlu Web Sitelerinin önemi günümüzün teknolojisi ile daha da gelişmiştir. Artık hemen her insanda akıllı cep telefonları bulunmaktadır. Artık tüm akıllı telefonlar ve tabletlerden web sitelerine girilmekte ve aramalar yapılmaktadır. Zaten tüm akıllı mobil cihazlarda Google Arama Motoru hazır olarak yüklü gelmektedir.

Mobil uyumlu web sitesi; Bu sebeple tüm internet aramalarında google daha çok kullanılır. Bu kullanımlarda yani arama sonuçlarında web siteleri ziyaretçilerin daha hızlı erişimi açısından ve daha iyi bir deneyim için mobil uyumlu web siteleri yapılarak yayınlanmaktadır. Mobil web siteleri hem kodlama teknolojisi olarak hemde kullanım kolaylığı olarak daha hızlı ve seridir.

Mobil Uyumlu Web Siteleri - MOBİL WEB SİTESİ. Mobil uyumlu web sitesi. Mobil uyumlu web sitesi

Mobil uyumlu Web Sitesinin Arama Motorları Tarafından Önemi

Artık bir çok şeyi demek istemiyorum hemen her şeyi mobil cihazlarımız olan akıllı telefonlardaki google servislerini kullanarak internette istediklerinin aramaktadırlar. Bu aramalarda buldukları internet sitelerine mecburen mobil cihazlardan girmektedirler. Eğer girdikleri siteler mobil uyumlu ise rahatlıkla ziyaretçi o siteyi gezer ve eğer iyi tasarlanmış bir site ise hızlı bir şekilde aradığı bilgiye ulaşır. Böylece ziyaretçi girdiği siteden istediği bilgiyi almış olur. Böyle kullanıcı dostu ve mobil uyumlu web sitelerini tercih eder.

Mobil uyumlu Responsive Web Sitelerinin yararları.

Siteye giren ziyaretçiler siteyi daha hızlı açar ve bekleme yapmaz. Buda ziyaretçiyi sıkmaz. Böylece ziyaretçi hızlı ve akıcı bir şekilde web sitesini ziyaret eder. Bu tür web siteleri kullanıcıların yani ziyaretçilerin en çok istediği tarz sitelerdir. Çünkü ziyaretçiler uzun beklemelerden sıkılabilir. Bunların yanında Mobil Uyumlu Web Siteleri tamamen Akıllı telefonlara ve tabletlere göre HTML ve css dosyaları uyarlandığı için bu cihazlarda tarayıcı açtığı zaman siteyi hemen web sitenin mobil versiyonu açılır. Tasarımsal olarak ve kodlama olarak site mobil bir görünüm kazanır. Ziyaretçi daha iyi bir etkileşim yaşar.

Bu tarz siteler her zaman daha başarılı ve daha çok trafik almıştır. Günümüzde artık mobil versiyon web siteleri yapılmaktadır.  Kısaca Web sitesinin amacı ziyaretçiye içeriği daha iyi aktarabilmek ve ziyaretçinin anladığı şekilde tasarlamaktır.

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.