outlook ayarları
Organik Seo » Blog » Seo » Web Site » Outlook Ayarları » Outlook 2007 ve Üzeri Mail ayarları

Outlook 2007 ve Üzeri Mail ayarları

Kategori Outlook Ayarları 0

Outlook 2007 ve Üzeri Mail ayarları nasıl yapılır?

Outlook 2007 ve Üzeri Mail ayarları; Outllok 2007 ve üzeri versiyonlarda kurumsal mail adresleriniz sunucu üzerinden çalıştığı için mail hesabınızı teknik olarak webmail arayüzünden kullanabilirsiniz. Ancak hem kullanım kolaylığı hemde yedek alma ve takip işlemlerinin kolaylığı nedeni ile Outlook, Thunderbird gibi mail istemci programlarını kullanmak çok daha avantajlıdır. Mail hesabınızı Outlook 2010 üzerinden kullanmak istiyorsanız eğer, kişisel bilgisayarınıza Outlook kurulumu yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek mail hesabınızın da kurulumunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Outlook ilk kurulum işlemi yapmak istediğimizde karşımıza Hesap Yapılandırması bölümü gelecektir.Burada size Evet ve Hayır seçenekleri olan bir soru sorulur. Evet seçeneği ile devam edin.

Bir sonraki adımdaki hesap ekle kısmında Elle kurulum veya ek sunucu türleri seçeneğini seçerek devam edin.

outlook e-posta kurulumu

Bir sonraki adımda karşımıza 3 farklı seçenek çıkacaktır. POP3/IMAP olarak kurulum yapacağımız için en alttaki seçeneği seçerek devam ediyoruz.

outlook hizmet seçme

Artık e-posta hesap bilgilerimizi yazacağımız ve ayarlarımızı yapacağımız bölüme geldik. Burada ilk karşımıza gelen sayfada kullanacağımız e-posta bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurmamız gerekiyor. Dikkat etmemiz gereken bölüm Gelen ve Giden sunucu kısımlarıdır. Bu bölüme genellikle mail.siteismi.com şeklinde veri girişi yapılır.Ancak özel bir mail sunucusu kullanıyorsanız eğer mail sunucunuzun hostname adını ya da ip adresini yazmanız gerekebilir. Aşağıdaki resimde örnek veri girişlerini görebilirsiniz.Bu bölümleri size ait e-posta bilgileri ile doldurunuz.

outlook ayarları

Buradaki bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra sağ alt kısımdaki Diğer Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Buradan hesabımızın Giden Sunucu SMTP ayarlarını yapılandıracağız. Diğer ayarlar kısmına giriş yaptığımızda karşımıza açılan küçük pencerede Giden Sunucu sekmesine geliyoruz ve buradaki pasif durumda olan SMTP ayarını aktif hale getiriyoruz.

outlook ayarları gelişmiş sekmesi

SMTP ayarımızı aktif ettikten sonra üst sekmedeki Gelişmiş bölümün geliyoruz ve buradan gelen – giden port ayarlarımızı aşağıdaki gibi yapıyoruz.

 

SMTP ayalarımızı da bu şekilde yaptıktan sonra Tamam butonu ile işlemlerimizi bitiriyoruz. E-posta hesap bilgilerimiz girdiğimiz ilk sayfada Hesap Ayarlarını Sına … butonuna basarak yaptığımız ayarlarda bir sorun olup olmadığını kontrol edebiliriz. Bu işlemde hem gelen hem de giden sunucu için Tamamlandı sonucunu alırsak eğer İleri > butonu ile hesap ekleme işlemimizi tamamlayabiliriz.

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.