Seo Çalışmaları, seo, google seo, seo analizi
Organik Seo » Blog » Seo » Organik Seo » Seo Çalışmaları

Seo Çalışmaları

Kategori Organik Seo 0

SEO en yenilikçi dijital ve pazarlama stratejisidir. Sitenizin sektörel  kelimelerde en üst sıralarda yer alıp ve daha fazla ziyaretçi  müşteri elde etmenizi sağlayan yatırım maliyeti en düşük  ticari geri dönüşü en yüksek dijital bir reklam stratejisidir. Düşününki bir ayakkabı mağazanız var, en işlek caddede bile olsanız, mağaza giderlerinizin sadece 10’da biriyle E-ticaret siteniz le tam 40 katına kadar daha fazla satış yapma potansiyeliniz olması mümkündür.

Sadece bu 10 15 kelimede bile 556.200 aylık arama hacmi olması ve diğer tüm ayakkabı ile ilgili kelimeleri toplayınca 1 milyonluk bir arama hacminin geçmesi, nasıl bir satış potansiyeli olduğunu çok rahat bir şekilde göstermektedir

Seo Çalışmaları, seo, google seo, seo analizi
Seo Çalışmaları, seo, google seo, seo analizi

SEO Sadece bir Arama Motoru Optimizasyonu Değildir !

SEO çalışmaları sadece sizin Google’da sektörünüzle ilgili aramalarda daha fazla görünür olmanızı sağlayan çalışmalar ve tanıtımlar bütünleyen  ve sonuca ulaşılması için gereken tüm işlemler aynı zamanda bir referans olarak gösterme ve tavsiye etme çalışmalarıdır. Bundan dolayı SEO sonucu için yapılan tüm çalışmaların tamamı aynı zamanda bir reklam ve tanıtım çalışması niteliğindedir.

Google’da Üst Sıralarda Olmanız Ne İfade Eder ?

İnternet kullanıcıları, yaptıkları aramalarda karşılaştıkları ilk sıradaki siteler için şunu düşünürler : “Bu  internet siteler bu işi en iyi ve en çok yapan, insanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir olduğunu düşünür”. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı sizin zaten kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajı çizmeniz için yeterlidir

 Google Türkiye’de en çok kullanılan arama motorudur  Bu sebeple ORGANİKSEO.NET olarak biz de hem 7 yıllık deneyimle Google’ın sıralama algoritmalarına daha çok hakim olmamız ve Türkiye’den en çok kullanılan arama motoru olması sebebiyle çalışmalarımızı bu yönde gerçekleşmektedir. Ama sadece google değil diğer arama motorları ile ilgili çalışmalarda yapmaktayız.

Diğer arama motorlarını incelediğimizde algoritmaları google ile benzerlik gösterdikleri için google’a göre yapılan seo çalışmaları diğer arama motorlarına da yapılmış sayılır, tabi bu arada bir kaç farklı işlemler dışında. Diğer arama motorları  büyük ölçüde google’ye benzer bir algoritmaya sahip oldukları için, Google odaklı yapılan tüm SEO çalışmaların ve diğer arama motorlarında da faydası görülmektedir.

 1. Seo çalışmaları her zaman Marka prestijini  artırır.
 2. Geri dönüşü en yüksek, ve karlı reklam yatırımıdır.
 3. Doğrudan ilgili internet kitlesine ulaşılmasını sağlar.
 4. Reklam ve mağaza giderlerinden satışa endexli olarak tasarruf edersiniz.
 5. Anahtar kelime uyumluluğu sayesinde, daha az adwords reklam maliyeti olur ve daha çok tıklama alırsınız.

SEO’ya Nasıl Başlanmalıdır?

 1. Öncelikle Rekabet Anahtar Kelime ve İncelemeleri yapılmalı.
 2. Kapsamlı olarak Web site içi SEO Analizi yapılmalı.
 3. Sayfa ve Anahtar Kelime Uyumluluk ve Kontrolleri yapılmalı.
 4. Sektör ve Rekabet Analizleri yapılmalı.
 5. Sosyal Medya Metrik Analizleri yapılmalı.
 6. Rakip Site içerik kalitesi ve buna bağlı Stratejik planlama yapılmalı.
 7. Full SEO Checkup Raporlaması ile size bir raporlaması alınmalıdır.

 

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.