Seo nedir, Arama motoru optimizasyonu, seo
Organik Seo » Blog » Seo » Organik Seo » Seo Nedir?

Seo Nedir?

Kategori Organik Seo 2

Seo denildiğinde ilk aklınıza gelen nedir.? Eğer bir web siteniz var ise ve Google ve benzeri aramalar ile ilgileniyorsanız kesinlikle ne olduğunu ve ne işe yaradığını biliyorsunuzdur. Fakat web sitesi olmayan ve internet ile uğraşmayan için bu kelime biraz yabancı olabilir. Aslında Seo ingilizce bir kısaltma olup ( Search Engine Optimization = Arama motoru optimizasyonu ) tamamen arama motorları ile ilgilidir. Seo arama motorlarında bir web sitesinin optimize edilmesine denir.

Aslında sadece bununla kalmaz çünkü yukarıda yazdıklarım sadece web sitenizi arama motorlarına optimize edilmesidir. Artık bundan sonraki aşamalar daha çok yorucu ve can sıkıcı olabiliyor. Çünkü tam seo sadece arama motorlarına sitenizi tanıtmak değil, diğer platformlarda web sitenizi tanıtmak ve paylaşmak, siteniz ile ilgili çekici ip uçları yayınlamak, backlink almak, makale yayınlamak, tanıtım yazıları yayınlamak ve daha bir çok ayrıntı ve özellikler var. İşte tüm bu yapılan işlemlere Tam Seo diyebiliriz.

Facebook İle Yorum Yap

2 Responses

 1. trenvay
  |

  Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler icin tesekür ederim.

  • organikseo
   |

   Asıl biz teşekkür ederiz. Takip ettiğiniz için. Elimizden geldiği kadar yararlı bilgileri siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmaya çalışıyoruz. #organikseo hakkında gerçek ve yararlı bilgileri bulacağınız bir site. Fakat işlerimizin yoğunluğundan dolayı çok fazla güncel makaleler paylaşamıyoruz.

Yorumlar kapalıdır.