Seo ve Önemi Nedir?
Organik Seo » Blog » Seo » Organik Seo » Seo ve Önemi Nedir?

Seo ve Önemi Nedir?

Kategori Organik Seo 0

Seo nedir? SEO “Search Engine Optimization” Seo Google organik aramalarında üst sıralarda yer edinebilmesi amacıyla yapılan ve içinde birçok parametreyi barındıran çalışmaların bir bütünüdür.

Seo arama motorlarının web sayfalarını arama yaparken daha kolay bir şekilde taramasına olanak sağlayan teknik bir düzenlemedir .Seo çalışmalarının en belirgin özelliği süreklilik gerektiren çalışmalar olmasıdır. Seo çalışmaları ile Google organik aramalarında istenilen üst seviye noktaya gelinmiş olsa dahi çalışmaların kesintiye uğramaksızın devam etmesi gerekmektedir.

Seo ve Önemi Nedir?

Çünkü internete rekabet her geçen gün daha da arttığından dolayı seo çalışmaları durakladığı andan itibaren kısa bir zaman içerisinde siteniz artık gerilemeye başlar ve çalışmanın başlangıç noktasına dönmese de büyük bir düşüş yaşar. Google organik aramalarında üst sıralara çıkılmak için yapılan seo çalışmaları gerçekten çok ciddi olarak yapılmalı ve bunlara çok dikkat edilmelidir.

Seonun Web sayfası üzerindeki etkisi nedir?

Yapılan araştırmalarda site hızının yavaş olmasından dolayı bir çok internet kullanıcısı siteye göz atmadan siteden ayrıldığı tespit edilmiştir. Radware’in bu konuda yaptığı araştırmayı incelediğimizde, Amerika’da online alışveriş yapan kullanıcıların yüzde 51’inin, sitenin yavaş yüklenmesi durumunda dolayı ürün satın almadan siteden çıktıklarını tespit edilmiştir.

Oldukça yüksek olan bu oran internet kullanıcı sayısını düşürmek gerçekten üzücü. Sadece e-ticaret sitelerinde değil, bilgi veren sitelerde bile durumun aynı olduğunu söyleyebiliriz. Lakin bu veriler gözünüzde korku yaratmasın. Özenerek ve sevgiyle oluşturduğunuz, harika içerikler girdiğiniz sitenize gelen kullanıcıların, sitenizin yavaş olmasından dolayı koşarak kaçmasına engel olmak yine sizin elinizde!

Site Dışı Durumlarının SEO Etkisi

Arama motorlarının hepsi bu konuda bir açıklamayı doğru bulmaz. Lakin mantıklı düşünüldüğünde Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda sık sık bahsi geçen sayfalar kullanıcılar için ziyaret edilmesi tavsiyesi edilir.

Sosyal Medya olarak, sokakta geçen bir sohbetin, TV’de geçen bir reklamın veya derste öğretmenin bir konu üzerinde bahsettiği zaman bu konuda site adının geçmesi durumları tamamen SEO’ya katkı içerir. Doğru bir hamle ile tüm reklam modelleri SEO ile bütünleşik olursa fayda ve verim sağlayacaktır. SEO Uzmanının burada tam olarak profesyonel olup olmadığı ortaya çıkmaktadır. Site dışı hamleler hatayı çok fazla kabul eden durumlarda değildir.

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.