Site içi optimizasyon nasıl yapılır
Organik Seo » Blog » Genel » Site içi optimizasyon nasıl yapılmalıdır.?

Site içi optimizasyon nasıl yapılmalıdır.?

Kategori Genel 0

Öncelikle web sitenizin kurulumu tamamlandıktan sonra yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

Site içi optimizasyon nasıl yapılmalıdır?

Bunu sizlere kısaca açıklamaya çalışacağız. Bilindiği üzere en hızlı ve en gelişmiş admin paneline sahip olan wordpress sitelerin en çok can sıkan yanı optimize edilmesidir. Bu optimizasyonlar için bir çok modül ve eklenti tema ile gelsede en çok kullanılan ve en iyi modülleri sizlere bu makalemizde tanıtacağız.

WordPress sitenizin kurulumu tamamlandıktan sonra ayarla bölümünden sitenizin başlığını ve sloganını belirlersiniz. Daha sonra yine ayarlar bölümünden  Kalıcı bağlantıları tıklayıp bağlantı ayarlarını yaparız. Bu bize seo dostu url ler verir. böylece google gibi arama motoru sitemizi değerelendirmeye ve indekslemeye geldiğinde daha anlaşılır bir url ile karşılaşır. Arama motoru hzılı bir şekilde indexler ve sitenizi değeri kadar sıralamaya sokar.

Web sitenizdeki yazılar ve makaleler kesinlikle başka sitelerden alıntı olmamalıdır. Yazılarınızın içerisinde eğer anahtar kelime geçiyor ise o kelimeleri daha belirgin bir şekilde belirtin. Bunun için yapmanız gereken H (Heading tag) etiketleri ile belli edebilirsiniz. Bu anahtar kelimeniz için çok önemli olacaktır. Makalenin içinde H etiketi ile belli ettiğiniz anahtar kelimeyi arama motoru önemser ve index alırsınız. Yazacağınız yazı ve bilgi kesinlikle ziyaretçi odaklı olmalıdır. Eğer ziyaretçi odaklı makale ve bilgi eklerseniz sitenizi ziyaret eden kişi veya kişiler sitenizdeki sayfada daha çok kalır. Buda arama motoru tarafın dan gözetlendiği için değerlendirmesinde sayfanıza önemli puanlar verir.

Site içi optimizasyon nasıl yapılmalıdır?

Örnek verecek olursak Seo’ya uyumlu makale yazdınız diyelim. Bu makalede başka bir konu hakkında kısa bir bilgi vermek zorunda kaldınız. Çünkü konu birbiri ile alakalı konu. O zaman yapmanız gereken şey diğer konuya bağlantı vermek olacak. Böylece diğer konuya veya makaleye link vermiş oldunuz. Bu bir optimizasyon örneğidir. Yani ziyaretçiyi eğer makalenizi okuyorsa diğer konuyu da merak ederse kısa olarak o linki tıklayıp okuyabilir. Böylece her iki makalede okunmuş olur. Ziyaretçi açısından daha faydalı olacaktır. Sizin açınızdan ise her iki makalenizin de okunması olacaktır. Genel olarak biz buna link inşası diyoruz. Eğer iyi bir şekilde ve doğru yönlendirmeler ile makaleler arasında anahtar kelime haricinde başka makaleye link çıkışı verirseniz bu her zaman faydalıdır.

Seo’da site içi optimizasyonun önemi

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.