Wordpress 5.0 editörleri
Organik Seo » Blog » Seo » Wordpress » WordPress 5.0 ile Gelen sıradışı özellikler

WordPress 5.0 ile Gelen sıradışı özellikler

Kategori Wordpress 0

WordPress 5.0 ile Gelen sıradışı özellikler ve bunların işleyişleri; WordPress 5.0 versiyonu ile bir çok özellik eklenerek yayınlanmıştır. Bunlarda en göze çarpanı gutenberg denilen editör özelliğidir. Eğer alışkın değilseniz ve buna alışmak zor ise işiniz zor olacak anlamına geliyor. Ben yıllar dır wordpress site kullanıyorum inanın beni bile zorladı. Fakat alışkanlıklardan dolayı bu zorluğu çekiyoruz.

Aslında bakılırsa builder özelliği eklenmiş ve bu özellikleri kullanabilmeniz için bayağı bir karıştırmanız gerekiyor sayfa veya yazıları. Ben fazla uzatmadan yazıma devam edeyim. WordPress 5.0 genel olarak baktığımızda tamamen blog anlayışına geri dönmüş gibi. Bu özellik ise seo açısından daha önemli bir yere sahip oluyor.

WordPress 5.0 ile Gelen sıradışı özellikler

Eğer kurumsal bir web siteniz var ise ve yeni sürüme yüklemiş iseniz kesinlikle sizlere tavsiyen Classic Editör plugini yüklemelisiniz. Aksi halde işiniz biraz zorlaşabilir. Sayfalarınıza veya yazılarınıza özellikler eklemek isterseniz yeni sürümde bu mevcut fakat normal builder özelliklerine alışkanlık edinmiş iseniz gutenbergin özelliklerini bulmak zor olabilir.

Wordpress 5.0 editörleri. WordPress 5.0 ile Gelen özellikler

WordPress 5.0 da Classic Editör Kullanımı

Eğer gutenberg editörünü kullanamaz iseniz ve eski alıştığınız editörü arıyorsanız wordpress uzmanları bunu da düşünmüşler ve Classic Editör Plugini imdadınıza yetişiyor. Bu modülü sitenize kurun ve aktifleştirin. Başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Hepsi bu kadar.

 

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.