Wordpress site bakımı, Wordpress
Organik Seo » Blog » Seo » Wordpress » WordPress Site Bakımı Nasıl Yapılır?

WordPress Site Bakımı Nasıl Yapılır?

Kategori Wordpress 0

WordPress Site Bakımı Nasıl Yapılmalı ve Nelere Dikkat edilmelidir. ?

WordPress Site Bakımı; WordPress sitenizi, diğer cihazlarda nasıl görünüyor ve nasıl çalışıyor biliyormusunuz . Bunu düzenli aralıklarda kontrol etmelisiniz. Nedeni ise en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için düzenli bakıma ihtiyaç duyan bir makine olarak düşünün. Yeterli bakım yapmazsanız, siteniz kötü amaçlı yazılım saldırıları gibi güvenlik sorunlarına karşı savunmasız kalabilir; istenmeyen sonuçlar ile karşılacabilirsiniz. Bunlar yavaş sayfa yükleme hızları; Ve uzun vadeli güvenilmezlik riski. Her zaman düzenli bakım, problemleri daha karmaşık ve çözülemez bir şey haline gelmeden önce görmenizi sağlar; Ortak sistem aksiliklerini ve arızalarını önlemek için bu gereklidir. Çünkü WordPress bir açık kaynak kodlu CMS yönetim sistemidir.

Bu makalede sizlere sitenizin iyi korunmasını sağlamak için farklı yollar ile ön planda tutacak ve böylece optimum performans göstermeye devam edecek bilgileri paylaşacağız.

Not: Gerekli eklentileri yüklemek ve sitenizi düzgün şekilde bakım yapmak için gerekli değişiklikleri yapmak için, en azından denetim masanıza yönetici erişimine sahip olmanız gerekir.

Sizlere bu makalede derlediğimiz başlıklar şunları içermektedir.

Sitenizi periyodik olarak yedekleme
Sitenizi bakım moduna geçirme
WordPress çekirdeği, tema ve eklenti güncellemeleri
Veritabanı bakımı yapmak
Site performansını izlemek
Spam yorumları ortadan kaldırma
Her zaman güncel olmak

WordPress Sitelerde Hosting veya Sunucunun WordPress Bakımında Önemi

Eğer web siteniz Dünya’nın en çok kullanılan açık kaynak blog yönetim scripti olan wordpress ise kesinlikle hostinginizi özenle seçmelisiniz. WordPress web sitesi için gerekli tüm donanımlara sahip olmalıdır. Aksi haşde başınız gerçekten çok ağrır. Hem wordpress site bakımı için gerekli olan tüm donanım hem de sitenizin stabil olarak çalışabilmesi için gerekli her donanım ve yazılım olmalıdır. Bir Bloger ve web tasarımcı olarak sizlere en iyi seçimi yapabilmeniz için bir hosting’de nelere dikkat edilmeli aşağıda sırayla yazacağım.

  1. Öncelikle Hosting seçiminde Linux İşletim sistemi olmalıdır.
  2. Veri tabanı ihtiyacı için MySql veri tabanı olmalıdır.
  3. Eğer Cpanel kullanılıyor ise kesinlikle Softaculous eklentisini eklenmelidir. Çünkü Softaculous, otomatik güncelleme ve yedekleme gibi bir çok seçeneği içinde barındırmaktadır.
  4. Ram ve İşlemci, Trafik gibi etkenlere dikkat edilmeli ve yeterince sitenizin trafiğine göre ram ve işlemci limiti seçilmelidir. Aksi halde siteniz hantal ve yavaş çalışır. Buda sizi ve ziyaretçilerinizi üzer.
  5. WordPress web sitenizde kullanacağınız tema ve pluginlere dikkat edilmeli ve güncel tutulmalıdır.

Bu yazımız sizlere nasıl bir hosting alacağınıza umarız biraz ışık tutmuştur. Eğer web site tasarımı ile ilgili sorularınız olursa bizimle iletişime geçmekten memnun oluruz ve sizlere yardımcı olacağımızı unutmayınız. Eğer makalemiz hoşunuza gitti ise lütfen paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.