Wordpress site bakımı, Wordpress
» » » » WordPress Site Bakımı Nasıl Yapılır?

WordPress Site Bakımı Nasıl Yapılır?

Kategori Wordpress | 0

WordPress sitenizi, diğer cihazlarda nasıl görünüyor ve nasıl çalışıyor biliyormusunuz . Bunu düzenli aralıklarda kontrol etmelisiniz. Nedeni ise en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için düzenli bakıma ihtiyaç duyan bir makine olarak düşünün. Yeterli bakım yapmazsanız, siteniz kötü amaçlı yazılım saldırıları gibi güvenlik sorunlarına karşı savunmasız kalabilir; istenmeyen sonuçlar ile karşılacabilirsiniz. Bunlar yavaş sayfa yükleme hızları; Ve uzun vadeli güvenilmezlik riski. Her zaman düzenli bakım, problemleri daha karmaşık ve çözülemez bir şey haline gelmeden önce görmenizi sağlar; Ortak sistem aksiliklerini ve arızalarını önlemek için bu gereklidir. Çünkü WordPress bir açık kaynak kodlu CMS yönetim sistemidir.

Bu makalede sizlere sitenizin iyi korunmasını sağlamak için farklı yollar ile ön planda tutacak ve böylece optimum performans göstermeye devam edecek bilgileri paylaşacağız.

Not: Gerekli eklentileri yüklemek ve sitenizi düzgün şekilde bakım yapmak için gerekli değişiklikleri yapmak için, en azından denetim masanıza yönetici erişimine sahip olmanız gerekir.

Sizlere bu makalede derlediğimiz başlıklar şunları içermektedir.

Sitenizi periyodik olarak yedekleme
Sitenizi bakım moduna geçirme
WordPress çekirdeği, tema ve eklenti güncellemeleri
Veritabanı bakımı yapmak
Site performansını izlemek
Spam yorumları ortadan kaldırma
Her zaman güncel olmak

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.