Wordpress Redirection URL yönlendirme Eklentisi Ayarları. URL yönlendirme eklentisi
Organik Seo » Blog » Seo » Wordpress » WordPress Siteler için Google İndex’indeki URL leri Yeniden Yönlendirme

WordPress Siteler için Google İndex’indeki URL leri Yeniden Yönlendirme

Kategori Wordpress 0

WordPress’de URL leri Yeniden Yönlendirme ; 

Google indeksindeki URL’leri yeni URL’lere yönlendirmek için sizlere önereceğimiz en hızlı ve kesin çözüm için wordpress’in bir eklentisini tavsiye edeceğim. Bu eklenti SEO açısından sitenize artılar katacağı gibi web sitenizin ziyaretçileri içinde artılar katacaktır. Öncelikle bu eklenti kaynak URL yi yeni URL’ye yönlendirmektedir. Bu yönlendirmede ise kesinlikle herhangi bir 404 sayfa bulunamadı hatasından kurtulacaksınız. Eklentinin özelliği Google indexindeki url yi ziyaretçiniz tıkladığında göstermek istediğiniz url’deki sayfaya yönlendirmektedir.  Tüm bu URL yönlendirmeleri için sizlere tavsiye edeceğim eklenti Redirection Eklentisidir.

Bu eklentiyi sitenize kurmak için  Eklentiler > Yeni Ekle > Tıklayın ve eklenti arama bölümüne Redirection yazdığınızda bu sayfa gelecektir. Eklentiyi Kurun ve Etkinleştirin.

Wordpress Redirection URL Yönlendirme Eklentisi. WordPress'de URL leri Yeniden Yönlendirme

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık sıra ayarlar bölümüne gelmiştir. Bu ayarlamaları dikkatli yapmalısınız. Yapacağınız hatalar SEO sıralamanızı etkileyebilir. Bu nedenli dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bu eklenti bizlere Sadece URL yönlendirmesi sağlamakla kalmamaktadır. URL monitör gibi ek özellikleri de sunmaktadır. WordPress’de URL leri Yeniden Yönlendirme için Redirection (Yönlendirme) eklentisi ayarlarını inceleyebilirsiniz.

Wordpress'de URL leri Yeniden Yönlendirme. WordPress Redirection URL yönlendirme Eklentisi Ayarları.
WordPress’de URL leri Yeniden Yönlendirme. WordPress Redirection URL yönlendirme Eklentisi Ayarları.

WordPress Siteler için URL yönlendirme eklentisi ayarları için yönetim panelinde solda Araçlar > Redirection Tıklayalım karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi ekran gelecektir. Bu sayfadan yönlendirmeleri artık ayarlayabiliriz. Böylece sitemize google tarafından verilen UL’ler kırık link olarak değil ilgili sayfalara yönlenmiş olacaktır. Böylece Google dizinindeki eski URL’ler tıklandığında sitenizde 404 hata sayfa bulunamadı gibi kırık linkler ortadan kalkmış olacaktır.

Kırık Linklerden Kurtulmanın Yolları

Sitenizdeki herhangi bir sayfayı sildiğinizde, google gibi arama motorları dizinine aldığı için sayfalarınızın URL’lerini ortaya kırık linkler çıkar. Yani erişilemeyen linklere kırık link denilebilir. Kırık linklerin oluşma sebebi ise web site tasarımını değiştirmeniz veya eski sayfaları silmenizden kaynaklanabilmektedir. Bazen wordpress sitelerde kalıcı bağlantılar ayarını değiştirdiğinizde dahi bu tür sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Eğer böyle sorunlar ile karşılaşırsanız kesinlikle bu yazımızdaki anlattığımız eklenti sizlerin işine yarayacaktır. Bu eklenti hakkında sorularınızı yorum kısmında sorabilirsiniz. Sorularınıza kısa süre içerisinde cevap alabilirsiniz. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. Hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Lütfen yorum kısmından sorularınız olursa sorunuz.

 

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.