Organik Seo » Blog » Seo » Organik Seo » WordPress’de En Popüler 30 Eklenti – Modül

WordPress’de En Popüler 30 Eklenti – Modül

WordPress’de En Popüler 30 Eklenti ve Modül; Bugün sizlere en çok kullanılan ve çok yararlı #wordpress modülleri hakkında bir makaleyi yayınlamayı düşündük. Öncelikle wordpress bloğunuzda veya wordpress sitenizde olmazsa olmazlardan olan, en popüler ve en çok kullanılan 30 modülü tanıtacağım. Eğer wordpress admin paneli kullanıyorsanız bu modülleri duymuşsunuzdur. Ben kısaca size bu modüllerin resmini paylaşacağım. Eğer merak edip bilgi sahibi olmak isterseniz diğer wordpress modüller kategorisinden modüllerin özelliklerine bakabilirsiniz.

Sırayla yazacak olursak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

01- All in Seo Pack

WordPress’de En Popüler 30 Eklenti lerinden biri olan All İn Seo Pack; Sitenizde şimdiye kadar en iyi seo modüllerinin en başında gelen bir eklentidir. Kullanımı çok kolay olup tüm makalelerde ve sayfalarda özel olarak veya otomatik olarak anahtar kelime (Keywords), Başlık (title), Açıklama (Description) girebilirsiniz. Eğer seo ile ilgili bir bilginiz yok ise modül otomatik olarak bu yazılanları sayfaya veya makaleye atamaktadır. Size sadece makaleyi yazmak ve etiketlerini girmek kalıyor. Eğer detaylı olarak incelemek isterseniz All in Seo Pack sitesinden inceleyebilirsiniz. All in Seo Pack modülü 12.900.000 kez indirilme ile en başta görülmektedir.

02 – Akismet

WordPress sitelerde en çok can sıkan olay spam yorumlardır. Bu spam yorumları engellemek için en iyi wordpress modülü Akismet ‘tir. Bu modülün hem ücretsiz versiyonu hem de pro versiyonu vardır. Pro versiyonunu tavsiye ederim. Bu plugin gibi bir çok modül mevcut. Ama arasında en iyisi Akismet pluginidir. Eğer incelemek isterseniz Google’a Akismet yazmanız yeterli. Gerekli linkleri google’dan veya Akismet‘i tıklayarak inceleyebilirsiniz. Bu modül 12.000.000 kez indirilmesi ile iyi bir plugin olduğu anlaşılmaktadır.

03 – Google XML Sitemaps

WordPress Web Sitenizin en iyi şekilde haritasını google arama  motoruna gönderen bir modüldür. Bu plugini (modül) yüklediğinizde aktif ettiğiniz an ayarlar bölümünden site haritanızı oluşturup google gönderebilirsiniz. Google otomatik gönderilen site haritası statik olup her makale yayınladığınızda plugin otomatik tekrar google gönderir. Böylece sadece bir kez oluşturduğunuz haritayı tekrar tekrar manuel göndermenize gerek kalmaz. Yüklemeniz ve aktif edip ayarlamanız yeterli olacaktır. Google Xml Sitemaps modülü 9.000.000 kez indirilmiştir.

04 – Contact Form 7

WordPress sitelerde en çok iletişim formlarına ihtiyaç duyulur. Bu formlar genelde karmaşık ve biraz html kod bilgisine ihtiyac duyulabilir. fakat bu modül ile kesinlikle her hangi bir kod bilgisine ihtiyaç duymayacaksınız. Contact Form 7 modülü wordpress.org sitesinde bakıldığında en çok kullanılan bir modüldür. Bu plugin ile kolayca iletişim formları oluşturabilirsiniz. Bu modülün en çok sevilen tarafı istediğiniz gibi ve istediğiniz sayıda form oluşturabilirsiniz. Bu wordpress plugin’i 8.900.000 gibi indirilmesi vardır.

05 – NextGEN Gallery

NextGEN Gallery modülü wordpress sitelerinizde özel animasyonlara sahip resim galeri oluşturabilirsiniz. Hem resim galeri oluşturabilir hemde post galeri (Yazı / Makale Galeri ) oluşturabilirsiniz. Sitenizdeki sayfalarda veya makalelerde özel galeriler ile daha şık gösterebilir ve sitenize daha çok ziyaretçi çekebilirsiniz. NextGEN Gallery indirme sayısına bakılırsa gerçekten övgüyü hak eden bir modüldür. 6.250.000 indirme sayısı vardır.

06 – WP Super Cache

WordPress bloglarda ve sitelerde en büyük sıkıntı cache problemidir. WordPress sitelere bir çok modül eklendiği gibi bu eklentilerin hostinglerde veya sunucularda ekstra yük oluşturur. Genelde sunucuların ramini tavan yaptırır. Eğer WP Super Cache modülü yüklü ise sitenizi hızlı bir şekilde optimize eder ve gereksiz sorguları oluşturmaz. Optimize edilen site daha hızlı çalışır. İndirilme sayısına bakılırsa gerçekten çok fazla sitede kullanılmaktadır. WP Super Cache indirilme sayısı 3.900.000 geçmiştir.

07 – Google Analytics for WordPress

Eğer wordpress tabanlı blogunuzu veya sitenizi takip altına almak isterseniz kesinlikle google’in Analytics özelliğini kullanmalısınız. Böylece ister her sayfayı, isterseniz genel olarak takip altına alabilirsiniz. Öncelikle bu wordpress plugini kullanmak için google hesabınız olmalıdır. Google hesabınız ile Analytics hesabı açıp sitenizi doğrulayıp Analytics kodu üretmelisiniz. Google Analytics for WordPress modülünü sitenize kurup google ürettiğiniz kodu buraya girmelisiniz. Artık sitenizi anlık olarak takip edebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin hareketlerini izleyebilirsiniz.

08 – WPtouch

WordPress sitelerde otomatik olarak touch özelliği kazandıran bir modüldür. Eğer sitenize böyle bir özellik kazandırmak isterseniz bu plugini kullanabilirsiniz. Eğer sitenizde responsive özelliği var ise çok ve modüle tam uyumlu ise bu modüle çok da ihtiyaç duymayabilirsiniz. Eğer siteniz modülde iyi çalışmıyor veya yavaş çalışıyorsa bu modül tavsiye edilir. Iphone, Ipod touch, Andorid Mobil ve Blackberry OS6 gibi sistemlerde sorunsuz çalışmaktadır.

09 – Word Press Importer

Bloğunuzu veya Web sitenizi taşımak isterseniz ve taşırken export ettiyseniz kesinlikle bu modülü kullanmalısınız. Export ederken ayrı ayrı yazılarınızı ve sayfalarınızı export ettiyseniz bu modül ile sitenizin içine tekrar hatasız bir şekilde aktarabilirsiniz. WordPress Importer modülü size ihtiyacınız olan import etmeyi (sitenizin içine aktarmayı) sağlamaktadır.

10 –

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.