otomobil dolandırıcıları
Organik Seo » Blog » Seo » Yararlı Bilgiler » Yeni Nesil Otomobil Dolandırıcıları

Yeni Nesil Otomobil Dolandırıcıları

Kategori Yararlı Bilgiler 0

Yeni Nesil Otomobil Dolandırıcıları; Merhaba Arkadaşlar. Bu haberi özellikle paylaşıyorum.. Lütfen sizde okuduktan sonra paylaşın.

Yıllarca para biriktirip aldığınız arabanızı satılığa koydunuz. Daha sonra satmak istediniz. Ve telefonla biri sizi aradı ve dedi ki 70 bin veririm. Sizde tamam dediniz anlaştınız. Buraya kadar herhangi bir sorun yok. Alacak kişi sizden hesap numarası istedi ve sizin hesabınıza 70 bini transfer etti. Para transfer açıklamasına da 34 xy plakalı x marka aracın satış bedeli yazıyor.

Alacak kişi ile buluşuyorsunuz ve Notere satış için gidiyorsunuz.  Tam o sırada telefonunuz çalıyor ve size para gönderen kişi gelemeyeceğini bahane edip aracın satışını yanınıza gelen kişiye (Kuzeni olduğunu söylüyor.) vermenizi söylüyor. Buraya kadar her şey normal gibi gözüküyor fakat anormal olan satışı yanınıza gelen kişiye vermeniz. Sizde nasıl olsa para geldi deyip yanınıza gelen kişiye arabanızı devrediyorsunuz.

Yeni Nesil Otomobil Dolandırıcıları

Noter size soruyor parayı aldınız mı? diye. Sizde Evet diyorsunuz ve Noter sözleşmesinde parayı eksiksiz aldım kısmını da bir güzel imzalıyorsunuz. Buraya kadar da sorun yok gibi değil mi. İşte aksiyon bundan sonra başlıyor. Aradan bir kaç gün sonra , size para transfer eden kişi ihtar yolluyor. İhtarda size şu plakalı araç için 70 bin yollamıştım. Hala aracın satışını almadım paramı iade edin diyor.

Daha sonra savcılığa başvuruyorsunuz ama para gönderen ve aracı sizden almaya gelen kişi ile arasında en ufak bir akrabalık yok. Telefon tespiti yok. Beraber fotoğrafları yok vs Hiç bir şekilde bağ bulamıyorlar. Yani görünürde ortada dolandırıcılık suçu yok. Burada mecburen 70 bini de ödeyeceksiniz. Bu arada alan kişi diyor ki ben size parayı elden verdim. Bu da resmi noter belgesidir. Kendisi eksiksiz parayı aldığını kabul ediyor.

Şimdi araba da gitti, 70 bin TL’yi de geri ödediniz. Çık işin içinden. AMAN HA SAKIN SİZDE BÖYLE BİR DURUMA DÜŞMEYİN. Web Sayfamızda bu tür bir haberi yayınlama gereği duyduk ve sizlerin de bilmesini istedik.

Lütfen Paylaşın. Arkadaşlarınızı Uyarın. Paylaşırsanız daha çok kişiye ulaşabilir.

Facebook İle Yorum Yap
Yorumlar kapalıdır.